Albanian Mp3 Shqip: Alban Skenderaj Mp3

Albanian Mp3 Shqip

Mp3 muzik, Mp3 Shqip, Albanian Mp3, p3 Msic shqip, Mp3 Hosting

Search
Submit To Our Video
Video 0 Deri 9 Dhe A Deri Zh
Video Sport Cars
Top Products
World Cup Goals
New Videos
Top Products
Top Products
Radio Shqip Live
Albanian Video. Enjoy Watching!
Argetim.net Blero Fotografia
Blero Fotografi
argetim.net tina shkodra mesazhi
Tina Shkodra Mesazhi
Argetim.net
Duda Feat Moony Shum t'gjon
This site will help you to make your own VideoCDs, SVCDs or DVDs that can be played on your standalone DVD Player from video sources like DVD, Video, TV, DV, Cam or downloaded movie clips like DivX, MOV, RM, WMV and ASF. We also have extensive lists of Capture Cards, DVD Media, computer DVD Writers, desktop DVD Recorders and desktop DVD Players with features, compatibility information and user comments. Use the menu to the left to navigate our site. Enjoy.
New Videos. Video Me Te Reja
MUSIC GENRE
A music genre is a category (or genre) of pieces of music that share a certain style or "basic musical language". Music can also be categorised by non-musical criteria such as geographical origin.

POPULAR MUSIC GENRE
Blues - The Blues is a vocal and instrumental music form which emerged in the African-American community of the United States. Blues evolved from West African spirituals, work songs, field hollers, shouts and chants and has its earliest stylistic roots in West Africa. This musical form has been a major influence on later American and Western popular music, finding expression in ragtime, jazz, big bands, rhythm and blues, rock and roll and country music, as well as conventional pop songs and even modern classical music. Due to its powerful influence that spawned other major musical genres originating from America, blues can be regarded as the root of pop as well as American music.
Tuesday, February 21, 2006
Alban Skenderaj Mp3
For best video experience, fast broadband internet connection and good quality speakers or headphones are recommended. If you cannot see video, you may need to install the latest macromedia flash player plugin that you can get free from www.macromedia.com or www.adobe.com.
Download this nice tunes..


Bukuri e Frikshme.mp3

Deri Ne Fund.mp3

E Verteta Ime.mp3

Hapsira e Nje Endrre.mp3

My Oasis.mp3

Thirrje e Deshpruar.mp3

Verso Il Blu.mp3

Vetem Ty.mp3
 • Vote 4 Albanian Video
 • posted by Drobeshi @ 4:58 AM  
 • Vote 4 Albanian Video
 • 36 Comments:
  • At 3:10 PM, Anonymous Gentiana said…

   M epelqen shumm Alban Skenderaj!E dua shummm

    
  • At 4:50 PM, Anonymous Anonymous said…

   Hi! Could you post the "Vetem ty" english version???I'm interested in learning your language...but I haven't found any dictionary. Please let me know if there is any link to a dictionary or something. Thank you and kisses!

    
  • At 11:37 AM, Anonymous Anonymous said…

   hi hehe u know what you are the best i like u so much i like your song "diqka" MY ONLY ONE HEHE

    
  • At 6:02 AM, Anonymous Anonymous said…

   Vatkushe
   hmmm , si vecoj dot kenget ngaqe te gjutha te rrenqethin trupin kur i degjon:)...Me pelqen shume A.Skenderaj

    
  • At 4:47 AM, Anonymous Anonymous said…

   je i papar veq vazhdo keshtu qao

    
  • At 10:50 AM, Anonymous Dea said…

   Alban je shume............................. i mire me besoni se sa here degjoj albanin ne tel e ngri zerin ne max dhe uthem familjes tani pushoni se doli Albani eshte me te vertete me i miri jo se te tjeret nuk jane te mire por mos tu mbese hadri Albani eshte shume.........shume i mire alban vazhdo keshtu Te lutem mos te rritet mendja nga komplimentat e shumt m.gj.th. se i meriton

    
  • At 10:52 AM, Anonymous dea said…

   Si thoni goca eshte me i miri apo jo Është shuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu me i mire apo jo ????

    
  • At 2:53 AM, Anonymous dea said…

   Alban je fantasik. Je shum shum shum shum shum shum shum shum shum shum shum shum shum shum shum shum............................... i mire nuk e them te te rris mendjen por ja qe je i mire dhe nuk mund te them ndryshe.

    
  • At 12:16 AM, Anonymous Anonymous said…

   ej njeri je shum i mire a
   lokum je

    
  • At 12:17 AM, Anonymous Anonymous said…

   ej njeri je shum i fort a llokum

    
  • At 11:12 AM, Anonymous sexy said…

   hey well i looove you shpat kasapi my favorite song is valle kosovare its such a pretty song !!!!! :)

    
  • At 5:29 AM, Blogger Lena said…

   heyyy ckemi ...
   per albanin ska fjale ...ai eshte engjull ne toke ....
   eshte me i miri..vetem qe te kem rastin ta takoj nuk do ta le te me ike pa njeputhje (ne faqe)...hehheeh

   te duuuuuuuuaaaaaaaa alban je fare njesh...
   te gjithe qe e duan albanin le te kontaktojne me mua ...shkruani ke ana_marija1@hotmail.com...


   Lena

    
  • At 9:34 AM, Anonymous Anonymous said…

   auuuuuuuuuuuu dihet bre kush o ma miri ??O Alban je ma i miri edhe vazhdo qeshtu se you are the BESt man

   edhe suksese

    
  • At 7:32 AM, Anonymous Anonymous said…

   ALBANI, ME I MIRI. SUKSESET E FATI TE PERCJELLSHIN TERE JETEN. JE NJESH.
   P.S. KUR DO MUND TE DOWNLOADOJME KENGEN E RE 'KY RITEM'?
   BARDHA

    
  • At 10:11 AM, Anonymous donika said…

   e duaaa shum albanin .he is the best . edhe shummmm i bukur .

    
  • At 6:58 AM, Anonymous Anonymous said…

   TUNG ALBAN JE KENGTARI ME I MIR PER MUA ME KUALITET KE NJE ZE FANTASTIK TE PERSHENDET SHUM ADHURUSJA JOTE VALMIRA

    
  • At 3:16 AM, Anonymous Anonymous said…

   je bajg je mut je bixge qe bie ngadale nga prapanica ime e vogel ...

    
  • At 3:20 AM, Anonymous ng. vlore said…

   ik ore debòle....................
   me ato lajkat e tua..............
   me ato bajgat e tua..............
   me ato kenge te vjedhura.........
   >Per alabanin
   P.S. > Te pelqeu poesia? Eh?

    
  • At 3:26 AM, Anonymous Anonymous said…

   ckemi alban, jam nje adhuuesja jote,sepse ti me bere te degjoj kengete shqipetare te tanishme..te falenderoj per kete...jam 18...dhe e pranoj qe je i pashem... distiniti saluti...

    
  • At 2:52 PM, Anonymous Anonymous said…

   albann je ma i miriiiiiiiiiiii tduu shummmmmm kisha pas qef met pa nihere me mu plotsu ondrra e jetess mpuchhhhhhhhhhhhh tmadheee i lutna zotit met pa veq nihere edhe met pacc hehe mpuchh

    
  • At 6:55 AM, Anonymous Anonymous said…

   Kush shan Albanin esht i share vet, se esht shpirt njeriu. Me i miri dhe me i zgjuari.

   PS. O dea mos te njof une ty, je gje anetare e websitit Albanit ti

    
  • At 10:47 AM, Anonymous Anonymous said…

   ilove uuuuuuuuuuuuuuuuuuu alban nga gjakova ks e kam shok hahahahah ciao nga 18 vjecarja jonila
   jonaavril_2003@hotmail.com........

    
  • At 1:24 PM, Anonymous Anonymous said…

   tung qa po ban aje mir ma i miri je bledi_bledion@hotmail.com

    
  • At 1:26 PM, Anonymous Anonymous said…

   shum i mir veq vazhdo hiq mos ta nin veq kush ta ka inatin

    
  • At 8:04 AM, Anonymous Anonymous said…

   Albani është nje kengetar shumë i mir vetem vazhdo kështu Alban Suksese te mëdha!!!!!!!!

    
  • At 8:12 AM, Anonymous Anonymous said…

   Alban pa ofendime te gjitha vajzat që te shkruan letra dashurie kam vetem tri fjalë Get a life!!!!!! Albani nuk ështe dal aty per te shitur trupin apo ndonjegje ai ështe dal per te kenduar kështu qe per gjithe ato Chill out because he not interested in you fokes on that WAY!!!!!!!!!

    
  • At 5:31 PM, Anonymous Anonymous said…

   hellooo... Albani shrku kenget shum fort.. kur ja ni kenget veq du te plas. Hec ne Kercove per veren 2007. dhe te garantoj se un dot jesha e para ke Premiumi!

    
  • At 11:01 AM, Anonymous Anonymous said…

   PO MOTER KA ALBAN SKENDERAJ

   MASE DINI GJE JU SE NE NE VLORE NUK E DIME

    
  • At 11:14 AM, Anonymous Anonymous said…

   alban je me i miri
   bravo te qoft

    
  • At 4:36 PM, Anonymous ? said…

   JE NJESHI ALBAN.JE I PAPAR FARE.PER NJA 10 VJET THEM SE NE TOP-FEST NUK FITON NJERI TJETER PERVEC TEJE

    
  • At 7:04 AM, Anonymous Anonymous said…

   alban je me i miri
   te shkoft gjithmone mbare sikurse eshte duke te shkuar

   anita

    
  • At 5:17 AM, Anonymous Anonymous said…

   alban jemi dy vajza nga prizreni qe te duam pa mase
   alban e ke fituar publikun e prizrenit dhe duhet te vjen ma shpesh
   sepse na mungon shume
   te gjithve ketu dhe te presim me padurim qe te vish te ne
   te duaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam shuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuume

   blerta-nita

    
  • At 10:23 PM, Anonymous Anonymous said…

   alban ca ben si ja kalon yne jam nje vajze qe jetoi ne greqi dhe kenget shqipe nuk me pelqenin fare.kete behar erda pushime aty dhe dryshova mendje.je kengetari me i mire qe kam digjuar kur digjoi kenget e tua me ngjethet mish.te dua shum.''roela''

    
  • At 10:30 AM, Anonymous Anonymous said…

   alban shum te adhuroj ... je ma i miri tung nga peja

    
  • At 9:11 AM, Anonymous Anonymous said…

   alban je shum i mir adhuroj qdo gje tek ty por mbi te gjitha adhuroj personalitetin tend aq origjinal ti gjithmon je vetvetja dhe kjo eshte me te vertet per tu adhuruar

    
  • At 12:09 PM, Anonymous Anonymous said…

   alban je super
   vazhdo keshtu!!!!!!!
   zeri tend esht i mbrekulushem

    
  Post a Comment
  << Home
   
  Video News
  Video is the technology of capturing, recording, processing, transmitting, and reconstructing moving pictures, typically using celluloid film, electronic signals, or digital media, primarily for viewing on television or computer monitors. Video Game A video game is a computer game where a video display such as a monitor or television is the primary feedback device. The term "computer game" also includes games which display only text (and which can therefore theoretically be played on a teletypewriter) or which use other methods, such as sound or vibration, as their primary feedback device, but there are very few new games in these categories. There always must also be some sort of input device, usually in the form of button/joystick combinations (on arcade games), a keyboard & mouse/trackball combination (computer games), or a controller (console games), or a combination of any of the above. Also, more esoteric devices have been used for input (see also Game controller). Usually there are rules and goals, but in more open-ended games the player may be free to do whatever they like within the confines of the virtual universe. NOTES Blues - The Blues is a vocal and instrumental music form which emerged in the African-American community of the United States. Blues evolved from West African spirituals, work songs, field hollers, shouts and chants and has its earliest stylistic roots in West Africa. This musical form has been a major influence on later American and Western popular music, finding expression in ragtime, jazz, big bands, rhythm and blues, rock and roll and country music, as well as conventional pop songs and even modern classical music. Due to its powerful influence that spawned other major musical genres originating from America, blues can be regarded as the root of pop as well as American music.
  Hip Hop/Rap - Hip hop music (also referred to as rap or rap music) is a style of popular music. It is made up of two main components: rapping (MCing) and DJing (audio mixing and scratching). Along with breakdancing and graffiti (tagging) these are the four elements of hip hop, a cultural movement that was initiated by inner-city youth (mostly minorities such as African Americans and Latinos) in New York City in the early 1970s. Typically, hip hop music consists of one or more rappers who tell semi-autobiographic tales, often relating to a fictionalized counterpart, in an intensely rhythmic lyrical form making abundant use of techniques like assonance, alliteration, and rhyme. The rapper is accompanied by an instrumental track, usually referred to as a "beat", performed by a DJ, created by a producer, or one or more instrumentalists. This beat is often created using a sample of the percussion break of another song, usually a funk, rock, or soul recording. In addition to the beat other sounds are often sampled, synthesized, or performed. Sometimes a track can be instrumental, as a showcase of the skills of the DJ or producer.
  Rhythm and Blues - Rhythm and blues is a name for black popular music tradition. When speaking strictly of "rhythm 'n' blues", the term may refer to black pop-music from 1940s to 1960s that was not jazz nor blues but something more lightweight. The term "R&B" often refers to any contemporary black pop music. Early-1950s R&B music became popular with both black and white audiences, and popular records were often covered by white artists, leading to the development of rock and roll.A notable subgenre of rhythm 'n' blues was doo-wop, which put emphasis on polyphonic singing. In the early 1960s rhythm 'n' blues took influences from gospel and rock and roll and thus soul music was born. In the late 1960s, funk music started to evolve out of soul; by the 1970s funk had become its own subgenre that stressed complex, "funky" rhythm patterns and monotonistic compositions based on a riff or two. In the early to mid 1970s, hip hop music (also known as "rap") grew out of funk and reggae. Funk and soul music evolved into contemporary R&B (no longer an acronym) in the 1980s, which cross-pollinated with hip-hop for the rest of the 20th century and into the 21st century.
  Top Products
  Partner Sites
  Powered by
  Video